„Gražu tai, kas natūralu“

Jau dvejus metus „Maximos“ parduotuvėse galima rasti „Ližės Smaližės“ kepyklėlės gardumynų. Šią vasarą Kaune įsikūrusi kepykla pristato naujieną – sausainius be pridėtinio cukraus „Stebime, kas vyksta, ko žmonės nori, kas jiems patinka, – sako Migla. – Šiandien pirkėjai vis dažniau ieško natūralių kepinių, taip pat kepinių be kviečių miltų, be pridėtinio cukraus. Smagus tas kūrybos procesas – ieškoti, atrasti kažką naujo, kurti receptus ar juos pritaikyti“.

Nors kažkada, paskutinėse mokyklos klasėse, Migla pati galėdavo iškepti tortą, šiandien ji tam laiko neturi. „Dabar už mane kepa merginos, aš tik namo parsinešu“, – šypsosi ir priduria užaugusi sovietmečiu, o to laiko moterys labai daug gamino namuose, beveik visos mokėjo kepti įvairius kepinius. Baigusi architektūros studijas Migla kurį laiką dirbo architekte, vėliau ėmėsi administravimo ir vadybos, dirbo nekilnojamojo turto srityje. 2016 metais nusprendė įsigyti kepyklėlę. „Norėjau kitokio verslo, jaukaus, greitai besikeičiančio, kūrybiško“, – sako ir pripažįsta, kad „Ližė Smaližė“ atsirado ne iš pomėgio, bet iš išskaičiavimo. Miglai atrodo, kad nedidukas, nuosavas verslas jai atrodo saugus užutėkis.

„Kaip namie…“ – šitaip kepinių mėgėjai įvertina „Ližės Smaližės“ sausainius ir pyragus. Miglai tai – pats geriausias įvertinimas. Kūrybiška architektės prigimtis ją verčia daug dėmesio skirti estetikai. „Natūralūs mūsų kepiniai yra tokie, kokie yra, daug čia nieko neprigalvosi, tačiau man įdomu kurti naujas pakuotes, kad mūsų produktai trauktų akį, gražiai atrodytų“, – ji sako. Šypseną keliantį „Ližės Smaližės“ pavadinimą kepyklėlei sugalvojo Miglos dukra. „Labai norėjome lietuviško pavadinimo, o šis, vos ištartas, lipo ir prilipo“, – šypsosi ir pasakoja, kad šiandien smaližiams yra siūloma apie 80 skirtingų kepinių.

„Prieš ketverius metus pagalvojau, kad noriu turėti nuosavą verslą. Buvau tikra, kad jis turėtų būti susijęs su maistu. Ne mėsa, ne žuvis, ne daržovės... Kepiniai! Kitokie kepiniai!” - taip savo verslo pradžią prisimena kaunietė architektė Migla Pelegrimienė. Kvepiantis verslas šiandien jai neša daug džiaugsmo.