Pažinkime Lietuvą kartu

Šios vasaros kryptis – Lietuva. O pasirinkimų joje – galybė. Galima atrasti gražiausius architektūros statinius, klaidžioti miškų tankmėje, braidžioti po pelkes ar įdomiausius ežerus, aplankyti senus malūnus, dvarus ir šimtamečius ąžuolus. Arba tiesiog rasti atokvėpį ir ramybę pačioje geriausioje vietoje – namuose.

Vandens suvilioti

Jei jūsų iškylai būtinai reikia vandens telkinio, traukite link Zarasų. Zarasų rajone – daugiau nei trys šimtai ežerų. Rinkitės, koks tik patinka – didžiausią Lietuvoje Drūkšių ežerą, žvejų rojų – Luodį, Sartų ežerą, šalia kurio žiemą vyksta žirgų lenktynės, pusiasaliais ir upeliais pasipuošusį Avilio ežerą, gražuoles Antalieptės marias, Švento ežero ramybę ar nuotykių kupiną Zaraso ežerą su visomis jo salomis ir miesto vizitine kortele tapusiu 17 metrų aukščio apžvalgos ratu ir didžiausiu Baltijos šalyse vandenlenčių parku.

Pabėgimas į kaimą

Kai norisi susirinkti savo mintis, pabėgti nuo automobilių gaudesio ir miesto triukšmo, geriausia surengti pabėgimą į kaimą. Senelių namai, nuošali sodyba tam puikiausiai tinka. Panašu, kad gamtos pabėgėlių randasi daug, nes miškuose kuriasi vis daugiau gyventojų, kurie į savo namus kviečia norinčius pajusti tikrą gyvenimą kaime. Su vasaros kvapais, žolynais, vaikščiojimu po rasą, klausantis paukščių giesmių ir ragaujant natūralaus, tikro, Lietuvos ūkininkų pagaminto maisto.

Išbandykite: „Atokampis Boutique SPA & Resort“ – romantiška, miško pakraštyje įkurdinta privati sodyba tik dviem. Namelis su privačiu kiemu, terasoje įrengta sūkurinė vonia ir jokių pašalinių akių.

Miško pažintys

Vienos dienos kelionė su vaikais į mišką gali tapti ir smagiu nuotykiu, ir naudinga gamtos pamoka. Lietuvoje yra daugiau nei 150 pažintinių pėsčiųjų takų, kuriuose galima susipažinti su įdomiausiais gamtos objektais, rasti Raudonojoje knygoje įrašytų augalų, išgirsti lietuviško miško garsų, paragauti šaltinio vandens ar surasti dar pagonių laikus menančių akmenų. Jei manote, kad jūsų pasakojimams pritrūks įkvėpimo, tokiam žygiui ruoškitės iš anksto, – Lietuvoje knygos apie gamtą itin populiarios.

Išbandykite: Strėvos pažintinis mitologinis takas.  Įdomiausia juo keliauti su vaikais. Takas prasideda Sirvėtos regioniniame parke, Šventos gyvenvietėje įrengtame lankytojų centre ir tęsiasi 1,5 kilometro. 13 garsiausių Lietuvos skulptorių šiam takui sukūrė skulptūras, kurios vaizduoja mitologines būtybes. Žingsniuojant taku, galima skaičiuoti ne tik jas, bet ir žvalgytis po mišką.

Keliaukite namuose

Juk būna namų jausmas toks saldus, kad nesinori keltis nuo sofos. Diena namuose irgi gali tapti pilna įspūdžių: į tolimiausias šalis nuneš gera knyga, į geriausią pasaulio restoraną – mylimo žmogaus paruoštas puodelis kavos, į gražiausią paplūdimį – kieme, namų terasoje ar balkone įrengtas patogus krėslas. Svarbu, kad būtų saulės, šilumos ir su kuo visu tuo dalintis.

Patarimas: karštą vasaros dieną po ranka pravartu turėti gaivaus gėrimo. Galite pasiruošti mėtinio citrinų gėrimo. Išspauskite citrinų sulčių, įmaišykite į jas medaus. Priberkite smulkiai supjaustytų mėtų lapelių, įpilkite mineralinio vandens ir gerai suplakite. Laikykite šaldytuve. Jei norite dar šaltesnio gėrimo, įmeskite ledukų.