Spalvota vaikystė

Suaugusieji yra pasenę vaikai. Argi jus tai stebina? Argi ne todėl savo vaikams renkame ryškius, spalvotus, žaižaruojančius ir šviečiančius daiktus? Vaikams nekyla minčių, ką kiti vaikai pagalvos apie žalias jų kelnes, margą gertuvę ar superherojais išmargintą kepurę. Rinkdami daiktus parduotuvėje, išlaisvinkite savąjį vidinį vaiką– jūsų mažiesiems tai labai patiks!

Ramybės kamuolys Jausti ir matyti skirtingas spalvas, formas ir tekstūras – svarbi vaiko raidos dalis. Tikrai verta išmėginti jutiminius, sensorinius kamuoliukus. Mažieji greitai supras, kad kamuoliukus galima ridenti, mesti, stipriai spausti. Jie lavina vaikų smulkiąją motoriką, stimuliuoja regos ir lytėjimo pojūčius. O jums tuo metu – pusvalandis ramaus buvimo.

Trys auksinės gerų namų taisyklės
Ramybė. Agresyvus tonas gąsdina. Pakeltu balsu išsakytų žodžių reikšmės vaikai nesupranta, dažniausiai jie girdi tik jūsų susierzinimą. Griežtas, ramus tonas pataikys tiesiai į dešimtuką.
Ribos. Nustatykite namuose taisykles. Vaikas turi aiškiai žinoti, kas nutiks, jei jos bus sulaužytos. Netinkamą elgesį visada lydi pasekmės. Nenusiplovei rankų – nesėsi prie stalo. Išmėtei žaislus ir nesurinkai, rytoj su jais nežaisi. Labai paprasta.
Pasirinkimo laisvė. Vaikams patinka, kai jų nuomonės yra paisoma. Valgysi košę ar dribsnius? Mausiesi raudonas ar žalias kojines? Važiuosi su tėčiu ar su mama į darželį?

Patarimas: skalbiamąsias priemones, kurias naudojate kūdikių drabužėliams skalbti, rinkitės atsakingai. Per daug kvapiklių ir sintetinių medžiagų gali sukelti alergiją. Taupiai naudojamos aplinkai draugiškos skalbiamosios medžiagos ne tik gerai išskalbia, bet ir saugo jautrią vaikų odą.