Su vėjeliu!

Grynas oras, pro ausis švilpiantis vėjas ir visiškai nenuobodi galimybė sportuoti. Sporto klubo „People Fitness“ grupinių treniruočių trenerė Lina Dranginytė neabejoja, kad sportas gamtoje yra pilnas galimybių. Jų dar daugiau, jei sugalvosite, kaip paįvairinti savo fizinio aktyvumo valandas. Tokia priemone laisvai gali tapti riedučiai, paspirtukas, dviratis, skraidymo lėkštės ar aitvarai. Juk svarbiausia - išėjus pajudėti, tai ir daryti, o ne stovėti vietoje.
Su dviračiu lengva pažinti miestą, kiekvieną kartą galite apžiūrėti dar nematytas vietas, architektūros, gamtos objektus.

Riedėk laisvai

„Jei pasivaikščiojimai atsibodo, jei norite paįvairinti savo laisvalaikį ir aktyvią veiklą, prisiminkite riedučius“, – siūlo sporto klubo „People Fitness“ grupinių treniruočių trenerė Lina Dranginytė. Ji riedučius siūlo išmėginti netgi tiems, kurie niekuomet jais nevažiavo, tik perspėja, kad pirmą kartą atsistoti ant jų prireiks šiek tiek drąsos ir kantrybės. „Jei turite galimybę, užsirašykite pas trenerį ar suraskite žmogų, kuris jums šiek tiek padėtų. Jei ne, naudingos medžiagos ieškokite internete, tik stenkitės viską daryti taisyklingai, – bus lengviau išmokti, o ir traumų tikimybė bus mažesnė“, – sako trenerė.

Riedučiai – puikus sportas, prilygstantis bėgiojimui. Važinėjant riedučiais, simetriškai dirba visas kūnas, važinėjimas stipriai gražina kojas, sėdmenis ir presą. „Riedučiai – nebloga transporto priemonė, važiuojant jais, galima pasiekti ir 40 km/h greitį, ypač, kai riedi nuo kalniuko, tik reiktų nepamiršti, kad jūsų ir aplinkinių saugumas yra pirmoje vietoje“, – sako trenerė ir siūlo prieš aunantis riedučius, pirmiausia apšilti ir būtinai užsisegti apsaugas.

Viena koja

Paspirtukai šiuo metu yra itin populiarūs. „Tai – smagi susisiekimo priemonė, kurią naudoja ir dideli, ir maži“, – sako trenerė Lina. Paspirtukai – mobilūs, juos patogu transportuoti. Ar kada bandėte rengti išvyką paspirtukais? Nuostabus jausmas jais važiuojant pažinti savo miestą, rajoną. O jei dar pasimokytumėte triukų… „Svarbiausia – nepamirškite būti atsargūs“, – įspėja trenerė.

Ieškoti lobo – su dviračiu

Dviratis – itin tinkama kelionių priemonė. Važiuojant juo, nėra sunku įveikti ir didelius atstumus, apžiūrėti parkus, miškus ar tiesiog nukeliauti iš taško A į tašką B. Šeimos išvykos dviračiais – ypatingos. Jeigu šeimoje yra tokių, kurie minti pedalus per maži, į kelionę juos galima pasiimti specialioje kėdutėje. „Vežėjui nebus per sunku, – dviratis nekenkia sąnariams. Važinėdami dviračiu nė nepajusite, kaip smagiai deginate kalorijas, kaip mynimas teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, stiprina ištvermę, treniruoja kojas ir sėdmenis“, – sako trenerė Lina.

Jeigu įprastas važinėjimas dviračiu pabodo, galite jį paįvairinti užduotimis, iššūkiais ar estafetėmis. Jeigu naudojatės išmaniuoju įrenginiu kilometrams stebėti, savo trasą galite iš anksto nusipiešti, tik prieš tai pasitikrinkite žemėlapyje. Taigi, pirmyn! Ir įsijunkite programėlę, kad įamžintumėte savo išvažinėtą kūrinį. Su šeima galite surengti lobio paieškas – žemėlapyje sužymėkite vietas, kuriose lauks užduotys. Kai jas įvykdysite, sužinosite tolimesnes instrukcijas, kaip artėti link lobio.

Su dviračiu lengva pažinti miestą, kiekvieną kartą galite apžiūrėti dar nematytas vietas, architektūros, gamtos objektus. Kad būtų įdomiau ir naudingiau, kiekvienas šeimos narys galėtų paruošti pristatymą ir surasti kuo daugiau įdomesnių faktų.

Jeigu esate tolimų distancijų mėgėjas, meskite savaitės iššūkį – kad ir per savaitę numinti šimtą kilometrų ar pasiekti tam tikrą vidutinį mynimo greitį.

Mesk ir gaudyk

Žaisdami kamuoliu dažniausiai esame komandos dalis. Jei komandos neturite, visada galite pasimokyti triukų su kamuoliais. Mažiesiems ir ne tik jiems patiks estafetės: ridenkite ar mušinėkite kamuolį bėgdami, sukite jį aplink juosmenį. Būkite kūrybingi, nebijokite naudoti ir linksmų užduočių, ypač, jei žaidžiate su vaikais. Šitaip jie supras, kad aktyvi veikla gali būti smagi, suartinanti ir sukelianti geras emocijas.

Raketės, skriejančios lėkštės yra neatsiejamas atostogų ir savaitgalių atributas. Bet, jei tradicinis žaidimas nusibodo, išbandykite estafetes. „Beje, skraidančiomis lėkštėmis pradžiuginsite ne tik draugus ir išvykos kompanjonus, bet ir savo augintinius – šunis“ – sako trenerė Lina.

Jeigu oras nedžiugina, nebūtina gulėti priešais televizorių namuose. Ar bandėte žaisti „Twisterį“? Jei ne, būtinai pabandykite, gera nuotaika netgi iki ašarų – garantuota. Judėsite taip, kaip nejudėjote, o juokas, juk žinote, – gera pilvo preso treniruotė.